Θέσεις εργασίας

Job Opportunity @ Electron SA

d2.jpg

SALES ENGINEER/CONSULTANT

Αναζητούμε Μηχανικό/Σύμβουλο Πωλήσεων για την ενσωμάτωση του/της στο τμήμα Πωλήσεων της εταιρείας.
Κύριο αντικείμενο εργασίας αποτελεί η διαχείριση πελατολογίου.

Απαραίτητα προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης, κατά προτίμηση Ηλεκτρολογίας.
  • Σχετική προϋπηρεσία στον κλάδο θα εκτιμηθεί αναλόγως.
  • Βασικές γνώσεις στον κλάδο του φωτισμού (επιπλέον ακαδημαϊκά προσόντα θα συνυπολογιστούν).
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Επαγγελματισμός, υπευθυνότητα και ικανότητα οργάνωσης χρόνου.
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το αντικείμενο.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Επικοινωνιακή ικανότητα.

    Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
    με περιγραφή θέσης: Μηχανικός Πωλήσεων.

ELECTRON SA is looking for systems engineer /sales person to integrate into the Sales team of the Company.
The main responsibilities are
dealing with customers and handling projects.

Qualifications:

  • Degree of higher education (preferably in electrical engineering).
  • Relevant experience in the industry will be highly considered.
  • Basic knowledge in architectural lighting (additional academic qualifications will be considered).
  • Excellent knowledge of English.
  • Professionalism, responsibility and ability to organize time.
  • Enthusiasm and passion for the subject.
  • Team spirit of cooperation
  • Communication skills.

Please send your CV at Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

d1.jpg ELECTRONIC ENGINEER
Αναζητούμε Ηλεκτρονικό Μηχανικό για την ενσωμάτωση του/της στο τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης .
Κύριο αντικείμενο εργασίας αποτελεί ο σχεδιασμός ψηφιακών ηλεκτρονικών με ή χωρίς microcontroller
και τυπωμένων κυκλωμάτων.

Προσόντα
  • Σχετικό Πτυχίο από ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων για το σχεδιασμό τυπωμένων κυκλωμάτων και τη δημιουργία κώδικα σε microcontrollers.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.

Θα συνεκτιμηθεί ιδιαιτέρως
  • Σχετική προϋπηρεσία στον κλάδο.
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρολογίας.
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού των προγραμμάτων Autocad, Corel Draw.